Hakkımızda

Kayak ve snowboard ile ilgili Türkçe kaliteli içerik ne yazık ki oldukça az. Bizim gibi bir çok kayak meraklısı kayak merkezleri ile ilgili bilgi ararken daha çok yabancı kaynaklara başvurmak zorunda kalıyor. Var olan içerik ya tur operatörleri ve oteller vs tarafından sağlanmakta, ya gazete haberi ya da gezgin notları şeklinde...

Ancak kayak gibi teknik bir hobi sadece haber niteliğindeki blog yazılarından çok daha fazla detaya ihtiyaç duyuyor. Bunların başında da tabii ki hava durumu ve kar kalınlıkları geliyor. Sezon açılışları, etkinlikler, çok çeşidi olan ekipmanlar hakkında bilgiler, kayma teknikleri, ipuçları vb bir sürü konu var.

Kayak Türk olarak hem güncel bilgi sunmak hem de Türk kayak meraklılarını bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Bunu yaparken de teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanıyoruz.

Biz Kimiz?

1995'ten beri internet ve web teknolojilerine gönül veren, teknik kabiliyetleri oldukça yüksek bir profesyonelim. 2000'lerde, yine başka bir hobim olan fotoğrafçılıkla ilgili iki arkadaşımla beraber yaptığımız websitesi, FotoKritik, oldukça popülerdi.

Bir sürü ödüller aldı FotoKritik, Türkiye'deki fotoğrafçıların buluşma noktası oldu. 2007'de satışını gerçekleştirdik, cep telefonlarının fotoğrafla ilgili inanılmaz hızla gelişen kabiliyetleri ve internetin yön değiştirmesi ile zaman içerisinde ömrünü tamamladı.

Katılmak İsterseniz...

Kayak Türk FotoKritik gibi bir hobi projesi, tamamen keyfi bir şekilde yürüttüğüm bir proje. Bir start-up sayılmaz çünkü iş planı ve gelir beklentisi yok. Bu şartlar doğrultusunda proje ilginizi çektiyse bir mesaj atın belki siz biz, biz de siz oluruz...