Kartalkaya Kayak Merkezifotoğrafı #1

Kartalkaya Kayak Merkezi

Yarın
14°
Perşembe
14°
Cuma
14°
Cumartesi
18°
Pazar
10°
19°
Kar Kalınlığı
Bilinmiyor
Son Güncelleme: Hava durumu 3 saat önce, Kar kalınlığı verisi alınamamış. Son yağış tarihi bilinmiyor

Bolu‘nun doğusunda, Köroğlu Dağları’nın zirvesinde bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi çam ağaçlarının yeşiliyle süslenmiş güzelliği ve son yıllarda artan popülaritesi ile kayak ve snowboard sevenlerin vazgeçilmez seçeneklerinden biridir.

Kartalkaya Kayak Merkezinde farklı skipass’lerle kullanılabilen iki ayrı pist alanı bulunmaktadır: Dorukkaya Pistleri ve Kartal Pistleri. Bu iki pist alanında toplam 38 pist ve 2 adet snowpark bulunmakta olup her zorluk seviyesine göre pist mevcuttur.

Pistler bölgesinde 6, yakın çevrede ise onlarca otel, dağ evi ve farklı konaklama seçenekleri mevcuttur.

Kartalkaya tesisleri özellikle pazar günleri oldukça yoğun oluyor. Yoğunluk nedeniyle ve kazalara engel olmak amacıyla pistlerde kızak ve kar bisikleti kullanımının yasak olduğunu belirtelim.

Dorukkaya Pistleri

Dorukkaya ve Kaya Plazzo otellerinin eriştiği bu pist grubunda 11 farklı kayak pisti ile snowpark bulunmaktadır. Toplam 11 pistin 1 tanesi ileri düzey, 9 tanesi orta / kolay, 1 tanesi de yeni başlayan düzeyindedir.

Bu 11 adet, varyasyonlarıyla beraber toplam 15 piste ve snowpark’a hizmet veren; 1 adet 4 kişilik rüzgar korumalı (bubble) telesiyej,4 adet teleski, 2 adet babylift ve 2 yürüyen bant olmak üzere 9 adet lift bulunmaktadır.

Dorukkaya Snowpark, altyapısı toprak olan ve farklı zorluk derecelerine göre konumlandırılmış 3 ana Rampa, 1 Corner, 3 Handrail ve 3 Box’dan oluşmaktadır.

Yeni başlayanlar için Dorukkaya, Kaya Plazzo ve Palazzo Luxury Chalets otellerinin hemen önünde kısa pistler olmakla beraber 1 adet de uzun sayılabilecek bir pist de mevcut.

Sucuk ekmek, sıcak şarap ve şömine keyfi için pist içerisinde Drop Lounge Cafe bulunmaktadır.

Dorukkaya pistlerinde yapay kar makinesi ve gece kayağı için ışıklandırma bulunmakla beraber sadece belirli etkinliklerde gece ışıklandırılması yapılmakta, sürekli gece kayağı bulunmamaktadır.

Kartal Pistleri

Kartal ve Grand Kartal otellerinden erişim sağlanan Kartal pistlerinde 2 adet başlangıç, 6 adet kolay, 8 adet orta, 7 adet zor olmak üzere toplam 23 pist bulunmaktadır.

Bu 23 piste ve snowpark’a hizmet veren 2 baby lift, 2 adet 2 kişilik telesiyej ve 5 adet T-bar teleski olmak üzere 9 adet lift bulunmaktadır.

Yeni başlayanlar ve çocuklar için otoparkın yanında yer alan küçük bir pistin yanısıra kar sabanı yapabilen acemiler için Çamçukuru pisti ideal bir antreman alanıdır.

Kartal Snowpark çeşitli zorluk derecelerinde 3 adet ana rampa – kicker line, bordercross, rail line ve 15 parça rail box bulundurmaktadır.

Molalar için Morino Lounge ile zirvede yer alan Tepe Kafe mevcuttur.

Kartal pistlerinde yapay kar makinesi bulunmamaktadır. Gece kayağı için Dorukkaya pistlerindeki gibi sadece belirli etkinliklerde gece ışıklandırılması yapılmaktadır.

Hangi Pisti Seçmeliyim

Dorukkaya tarafında pistlere ulaşım ve pistlerden geri otele ve otoparka ulaşım daha pratikken Kartal grubu tarafında özellikle günü birlik ziyaretçiler için otoparka geri dönüş zahmetli olabilir.

Kartal tarafında çok daha fazla pist seçeneği mevcut olup zorluk derecesi yüksek pistlerin sayısı da oldukça fazladır. Zirvede mola vermekten keyif alanlar için de Tepe cafe sadece Kartal tarafında mevcut. Bu anlamda kaymayı az çok bilen kayaktutkunları için daha çok seçenek sunması açısından Kartal tarafı daha doğru bir seçenek olabilir.

Yeni başlayanlar için ise Dorukkaya daha doğru bir seçim olabilir. Kartal pistleri alışkın olmayanlara karışık gelebilir, yeni başlayan pistleri Kartal tarafında biraz fazla küçük ve diğer pistlerden alakasız bir yerde otoparkın yanında olması açısından da dezavantajlı. Kar sabanı yapabilecek ve teleski kullanabilecek kadar bilen acemiler için ise uygun kolay pistler mevcut olduğunu belirtelim.

Dorukkaya pistlerinde ise yeni başlayanlar için hemen otel çıkışında yeterli uzunlukta pist bulunmakta, geri dönmek için “yürüyen bant” bulunması önemli bir avantaj olmaktadır.

Konaklama açısından bakıldığında her otelin kendine özgü bir havası olduğu için herhangi bir öneride bulunmuyoruz, beğendiğiniz otel, fiyat / performans ve pistlerin avantaj / dezavantajlarını beraber değerlendirmek doğru olacaktır.

Editörün notu: 2020 sömestr tatilinde Dorukkayara tarafında skipass ve yeme-içme ücretleri ortalama %10-15 daha pahalıydı.

2024 Kartalkaya Kayak Kiralama Bilgileri

Kayak merkezindeki otellerin yanı sıra Kartalkaya yolu üzerindeki bir çok işletmeden kayak ve snowboard kiralayabilirsiniz.

Kayak kiraları 450₺’den başlamaktadır (2024 Ocak fiyatları).

Özellikle yol üstündeki işletmelerde oldukça kaliteli ve az yıpranmış ekipman bulmak mümkündür.

2024 Kartalkaya Skipass Ücretleri

Dorukkaya Pistleri Skipass Ücretleri

Bolu Kartalkaya bölgesindeki Dorukkaya sınırsız skipass ücreti günlük 1.250₺ dir.

Saatlik, yarım günlük, biniş adedine göre seçenekler ya da toplu alımlar için herhangi bir indirim bulunmamaktadır.

Kartal Pistleri Skipass Ücretleri

Kartal pistleri skipass ücreti günlük 1.100₺ dir. Saat 12:30’dan sonra %15 gibi bir indirim yapılmaktadır.

Her iki pistte de Turkcell Platinum üyelerinin, her telefon sahibinin sezonda bir kez kullanabileceği %20 indirim hakkı bulunmaktadır.

Web Sitesi
Turizm Ofisi
Sezon20 Aralık - 20 Mart
Şu An Açık Mı? Bilinmiyor
Yapay Kar MakinesiVar
Gece KayağıVar
SnowparkVar
İrtifa 2.300m - 1.948m
352m iniş
Lift Sayıları
Toplam 18
Teleferik0
Telesiyej3
Teleski13
Yürüyen Bant2
Son Güncelleme Tarihleri
Tanıtım3 yıl önce
Kayak Kiralama Bilgileri4 ay önce
Skipass Ücretleri4 ay önce
Ulaşım4 yıl önce
Konaklama4 yıl önce
Kartalkaya Ulaşım Bilgileri
En Yakın Havalimanları
 • Ankara Esenboğa Havalimanı 203km , 2 saat 15 dk
 • Sabiha Gökçen Havalimanı 250km , 2 saat 46 dk
 • Zonguldak Havalimanı 140km , 2 saat 2 dk

Kartalkaya Kayak Merkezine karayolu ile ulaşmanın en pratik yolu Anadolu Otoyolu (Ankara - İstanbul otoyolu / E80) üzerindendir.

Ankara istikametinden gelirken Kartalkaya turizm tabelaları sizi Dörtdivan çıkışına yönlendirir, bunun yerine “Bolu - Doğu” çıkışını kullanarak 10-15dk kazanabilirsiniz.

Otobandan çıktıktan sonra 25-30dk (16km) dağ yolundan gitmek gerekiyor. Dağ yolu gidiş-geliş normal genişlikte, düzgün asfalta sahip olup yağış durumunda kar küreyicilerle yol açılmakta ve tuzlama yapılmaktadır.

Kartaltepe Kayak Merkezi’ne aracınızla gidiyorsanız kış lastiğinizin mutlaka takılı olmasını, yoğun yağış olan dönemlerde de yanınızda zincir bulundurmanızı tavsiye ederiz. Zinciriniz yoksa yolda satan birçok kişi bulabilirsiniz. Bu kişiler ücreti karşılığında kendi zincirinizin takılmasında ve çıkartılmasında yardımcı oldukları gibi kara saplanma durumunda kurtarma hizmeti de vermektedirler.

Kartalkaya Konaklama Bilgileri

Kayak Merkezi Otelleri

Kartal Pisti

 • Kartal Otel
 • Grand Kartal Otel

Dorukkaya Pisti

 • Dorukkaya Ski & Mountain Resort
 • Kaya Plazzo Ski & Mountain Resort
 • Plazzo Luxury Chalets

Diğer

Kartal ya da Dorukkaya skipass’lerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

 • Golden Key Kartalkaya

Kartal Otel ve Grand Kartal Otel sahipleri farklı olan kardeş otellerdir.Dorukkaya pisti tarafındaki oteller ise Kaya grubuna ait farklı konseptlerdekiotellerdir.

Çevredeki Oteller

Kartalkaya genel olarak pahalı bir kayak merkezdir, çevredeki otellerdekalmayı maliyeti düşürmek amacıyla planlıyorsanız skipass fiyatlarını veyeme içme maliyetlerini hesaba katmayı unutmayın, kayak merkezi otellerindeskipass ve herşey dahil paket fiyatlar aynı rakamlara çıkabilir.

 • Kartaltepe Boutique Hotel (25,4km - 33dk)
 • Villa Neva Otel (22km - 28dk)
 • Lagoon Palace Spa & Activities (9,4km - 12dk)
Kartalkaya Haritaları